dodaj do ulubionych poczta księga gości

MIĘDZYWODZIE


Nadmorska miejscowość wypoczynkowo - uzdrowiskowa położona wśród lasów iglastych i mieszanych na tzw. Mierzei Międzywodzkiej. Należy do gminy Dziwnów i leży na zachód od Dziwnowa. Jej atrakcyjne usytuowanie pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim przyciąga wielu amatorów sportów wodnych.

Jako kąpielisko morskie zaczęło rozwijać się na przełomie XIX i XX wieku. Już w 1933 roku wczasowicze mogli korzystać z hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych. Kuracjusze już w tym okresie mieli również do dyspozycji zakład kąpielowy z ciepłą i zimną wodą morską. W latach 60 - tych odkryto na terenie Międzywodzia solanki jodowo - bromowe, które obecnie nie są eksploatowane.

           

Dzisiejsze Międzywodzie to kameralna miejscowość wypoczynkowa, na terenie którego znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych, kolonijnych i rehabilitacyjnych. Ciekawostką jest fakt, ze obiekty te wznoszono bez wycinania drzew i w niektórych miejscach wczasowicze mogą zobaczyć rosnacą sosnę wewnątrz budynku Korzystny morski klimat, dwie plaże - jedna od strony morza, druga od strony zalewu, piękne lasy oraz możliwość korzystania z zabiegów leczniczych sprawiają, że kąpielisko morskie odwiedza wielu wczasowiczów, turystów i kuracjuszy. Liczne ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oferują wysoki standard pokojów wygodne noclegi można znaleźć także w pokojach gościnnych i kwaterach prywatnych.

           

Międzywodzie posiada charakter uzdrowiskowy. Leczy się tu głównie osoby ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz narządów ruchu. Miejscowość ta jest kurortem najlepiej przystosowanym dla niepełnosprawnych. Przy ulicy Zwycięstwa funkcjonuje zejście na plaże dla osób niepełnosprawnych, a niskie i równe chodniki oraz podjazdy na nią ułatwiają poruszanie się. W przyszłości przewidywany jest przeszklony, klimatyzowany taras na klifie, wyposażony w windę dla zjeżdżających na plażę. Amatorzy sportów wodnych oprócz morza, mogą korzystać tu z wód Zalewu Kamieńskiego. Przy jednym z ośrodków czynny jest basen. Plaża czysta i szeroka.


OŚRODKI| PENSJONATY| INFOTURYSTYKA| MARINA| MIĘDZYZDROJE| REWAL|


MIĘDZYWODZIE, informator, kwatery prywatne, pokoje, noclegi, atrakcje.

Wszelkie prawa zastrzeżone © . Wzory i elementy graficzne oraz texty zawarte w serwisie są wyłaczną własnością wydawcy.
Wykorzystywanie w innych publikacjach może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody. Wykonanie oraz prowadzenie strony M.Lembicz
webmaster signed by bimbus