dodaj do ulubionych poczta księga gości


DZIWNÓWEKNiewielka miejscowość wypoczynkowa położona u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską (północną częśćią Zalewu Kamieńskiego). Wąska mierzeja jest stale umacniana przed przerwaniem wskutek silnych sztormów, zwłaszcza wiosennych i jesiennych. Miejscowość wchodzi w sklad gminy Dziwnów i leży na wschód od Dziwnowa.

Największą atrakcją Dziwnówka jest morze nieskażone zanieczyszczeniami przemysłowymi oraz szeroka,piaszczysta plaża. Wczasowicze chętnie przyjeżdżają tu zażywać słonecznych kąpieli. Kąpielisko położone wśród sosnowych lasów ma także status uzdrowiska. W sanatorium leczone są dzieci ze schorzeniami układu oddechowego. Występują tu wody chlorkowo-sodowe o dużej mineralizacji, lecz ujście nie jest eksploatowane.

           

Charakterystyczny dla Dziwnówka obiekt to niewielka latarnia, którą stanowi sklep z pamiątkami, usytuowana przy skrzyżowaniu głównych ulic: Wolnosci i Kamieńskiej. Nie ma tu zabytków, ponieważ kąpielisko powstało dopiero pod koniec XIX wieku. Pierwsza wzmianka o tej miejscowoúci pochodzi z 1503 roku. W XVIII wieku stato tu zaledwie 7 chat rybackich. W marcu 1945 roku na tych terenach toczyty się ciężkie walki z Niemcami.

Dziwnówek ma do zaoferowania bazę noclegową we wszystkich przedziałach cenowych, od luksusowych hoteli poprzez ośrodki wczasowe, pokoje gościnne po kempingi. Wynajęcie kwatery prywatnej nie stanowi problemu.

Na wczasowiczów Dziwnówka czekają restauracje z wyszukanymi daniami typu łosoś w migdałach, mini bary serwujące pizzę, bigos, ryby wędzone, lub bary z domowymi obiadami czyli pierogami, gołąbkami. W małym Dziwnówku można zrobić duże zakupy. Jest tu sporo sklepów, przy placyku SAM, a na ulicy Morskiej targowisko.


OŚRODKI| PENSJONATY| INFOTURYSTYKA| MARINA| MIĘDZYZDROJE| REWAL|


Dziwnówek, noclegi, kwatery, osrodki, pensjonaty, pokoje.

Wszelkie prawa zastrzeżone © . Wzory i elementy graficzne oraz texty zawarte w serwisie są wyłaczną własnością wydawcy.
Wykorzystywanie w innych publikacjach może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody. Wykonanie oraz prowadzenie strony M.Lembicz
webmaster signed by bimbus