dodaj do ulubionych poczta księga gości

DZIWNÓW

Atrakcje

Turystyczne


Będąc w Dziwnowie koniecznie należy odwiedzić aleję "Gwiazd Sportu" ulicę biegnącą wzdłuż hali sportowej, na której umieszczono marmurowe płyty z replikami medali mistrzów sportu. A także na statku wycieczkowym zbudowanym na wzór okrętów pirackich wypłynąć w rejs w morze lub do pobliskiego Kamienia Pomorskiego.

           

Spacer po promenadzie spacerowo-widokowej ciągnącej się grzbietem piaszczystych wydm zakończyć można zwiedzając Port rybacki oraz falochron (ujście do morza rzeki Dziwny). Przy nabrzeżu Kościuszkowskim cumują łodzie rybackie, jachty oraz statki wycieczkowe. Kolejną atrakcją jest most zwodzony na rzece Dziwnie, jeden z nielicznych w Europie, przepływa pod nim statek Korsarz udając sie w rejs w morze. W wielu punktach gastronomicznych można skosztować morskich specjałów oraz przyjemnie spędzić czas.

           

Miłośnicy obcowania z przyrodą odwiedzić mogą znajdujący się w Dziwnowie użytek ekologiczny Martwa Dziwna (dawne naturalne ujście rzeki Dziwny - obecnie ślepe jezioro), które stanowi ciekawy przykład procesów sukcesyjnych - obszar o wysokich walorach przyrodniczych, wokół którego prowadzi rekreacyjna ścieżka rowerowa. Występuje tu wiele prawnie chronionych gatunków fauny i flory.
Otoczony wodami Dziwnów jest wspaniałym miejscem dla miłosników sportów wodnych, żeglarstwa, windsurfingu czy kajakarstwa. Wędkarze także znajdą tutaj miejsca gdzie można w spokoju zarzuciś wędkę lub jeśli połów nie dopisze zakupić świeżą rybę prosto z kutra.

Aby urozmaicić pobyt na terenie gminy organizowane są różne imprezy o charakterze rozrywkowym - wszystko dla wczasowicza, który po skończonym urlopie wraca do domu wypoczęty, pełen wrażeń i wspomnień.

DZIWNÓW

Zabytki

Dziwnów nie posiada zbyt wielu zabytków, ponieważ większość cennych budowli (hotele, pensjonaty i wille) została zniszczona w czasie II wojny światowej lub rozebrana krótko po niej. Jednakże Dziwnów może się poszczycić: uroczym osiedlem Rybackim (zespół jednakowych budynków mieszkalnych), obiektami związanymi z Jednostką Wojskową (również jednakowa architektura, tj. budynki z czerwonej nieotynkowanej cegły), dawnym poniemieckim obiektem sanatoryjnym z terenem parkowym (przy ul. Mickiewicza 3 - 4) oraz kilkoma ciekawymi architektonicznie domami wczasowymi przy ul. kpr. Koniecznego.

           

Gmina posiada 4 pomniki, pierwszy poświęcony jest rybakom, którzy oddali życie w morzu (przy Wybrzeżu Kościuszki), drugi i trzeci żołnierzom walczącym na Pomorzu Zachodnim (przy ul. kpr. Koniecznego i przy rondzie w Dziwnówku) i czwarty Grekom w związku z powstaniem szpitala greckiego w 1949 r. na wyspie Wolin (na terenie Jednostki Wojskowej) oraz jedną tablicę pamiątkową przy ul. Parkowej poświęconą Grekom.
OŚRODKI| PENSJONATY| INFOTURYSTYKA| MARINA| MIĘDZYZDROJE| REWAL|


Dziwnów,atrakcje turystyczne, Dzień Grecki, pomniki, zabytki. Dziwna, most zwodzony, przyroda, atrakcje.

Wszelkie prawa zastrzeżone © . Wzory i elementy graficzne oraz texty zawarte w serwisie są wyłaczną własnością wydawcy.
Wykorzystywanie w innych publikacjach może nastąpić wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody. Wykonanie oraz prowadzenie strony M.Lembicz
webmaster signed by bimbus